ikona jazykCZ / ENG
ikona lupa
slider

O násKdo jsme

O nás

GAMA HISTORIE

Prvopočátek historie společnosti GAMA jako NÁRODNÍHO PODNIKU sahá až do roku 1950, kdy se ještě zcela nezabývala převážně výrobou zdravotních výrobků, ale mimo jiné výrobou školních a kancelářských potřeb i mechanických  hraček v Trhových Svinech. Obsahovala 21 obchodních společností, továren a provozoven. Malé provozovny postupně zanikly během roku 1958 a zbylo 5 provozů.

GAMA GROUP a.s.  jako taková vznikla až roku 1992 s hlavním zaměřením na vývoj a výrobu jednorázových zdravotních, laboratorních, veterinárních potřeb a dalších produktů z plastů pod značkou “GAMA“. Další, ne méně podstatnou součástí je OEM a výroba na přání zákazníka, ale i nezdravotnická produkce s hlavními technologiemi vstřikovaní, vyfukování, vytlačovaní, termotvarování a sváření výrobků z plastu včetně montáže i balení pro různé zákazníky, spravuje 7 výrobních závodů. Rozšíření o dceřinou společnost GAMEDIUM spol. s r. o. nastává v roce 1998, ta se stává zároveň hlavní distribuční organizací GAMA GROUP a.s. pro Českou Republiku. S výjimkou vedení společnosti byly všechny výrobní závody k roku 2005 situovány mimo České Budějovice: Jimramov, Dalečín, Trhové Sviny, Litomyšl a Milevsko. Od roku 2007 se společnost stává součástí skupiny KOH-I-NOOR holding a.s.

Gama Group a. s. se prezentuje 4 výrobními závody bez Milevska, a  také dvěma dceřinými společnostmi. O růstu společnosti svědčí i vybudování zcela nového moderního logistického skladu v závodě Jimramov během roku 2017.

Tak, jak plyne čas, tak i naše společnost se nadále vyvíjí, roste na své odbornosti, snaží se zdokonalovat ve všech směrech, neustále investuje nejen do moderních technologií, inovací, ale i především do kvality svých výrobků pod svou ochrannou známkou GAMA.